Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dziś udało Ci się..? Inbetween #dbamosiebie!

0
Dziś udało Ci się..? Inbetween #dbamosiebie!

Dzień dobry, cześć i czołem!

Mili Państwo, czy wiecie, że... nasze mózgi są zaprogramowane w pierwszej kolejności na zauważanie zagrożeń? To efekt tysięcy lat przystosowywania się gatunku ludzkiego do przetrwania na Ziemi. Co to w praktyce oznacza? Że bardzo trudno zauważać nam DOBRE RZECZY, takie jak choćby: spokój, zadowolenie, satysfakcję. Albo małe sukcesy i zrealizowane cele (czy raczej „celunie”, czyli takie cele w miniformacie ;P).

Dlatego postanowiłam wysłać newsletter z cyklu #dbamosiebie #dbamoinnych z małą zabawą.

Zatem, co Wam proponuję? Zastanówcie się, proszę, co dziś udało Wam się osiągnąć? I chodzi mi o drobne i średnie rzeczy, a nie od razu o wielki gabaryt ;)

Dla przykładu, mi udało się:

- doczyścić kratki wentylacyjne przy pomocy odtłuszczającej pianki do czyszczenia... kuchenek
- zauważyć i docenić, że nie bolą mnie już plecy (dzięki zabiegom u osteopaty i jodze)
- rozsadzić grubosza (taki turbo wytrzymały sukulent o grubych, owalnych liściach)

Drobiazgi, prawda? Jednak to z nich składa się nasze codzienne życie, więc czemu nie zwrócić na nie uwagi? Ta zabawa ma na celu złagodzenia ciężkich i trudnych informacji, które także codziennie mogą do nas docierać z bardzo wielu stron. Dzięki codziennemu zauważaniu DOBRYCH RZECZY harmonizujemy podrażniony układ nerwowy i wyciszamy mózg, który, jak wspomniałam wcześniej, jest zaprogramowany na „wyłapywanie” zagrożeń.

Zapisuj na karteczkach trzy sukcesy i przyczepiaj je do lodówki albo na tablicę. Albo rób notatki w telefonie czy komputerze. Jeśli chcesz, wypisuj ich tak wiele, ile tylko zauważasz w danym dniu. I pomyśl, a raczej odczuj, jakie emocje Cię wypełniają?

Może na początku to będzie lekkie zażenowanie, że: „ej, no przecież to jest pierdółka, czym tu się cieszyć”. Ale nie przestawaj. Być może masz w głowie wewnętrznego krytyka, który wymaga od Ciebie wciąż niewiadomo jakich osiągnięć. Zignoruj ten głos, zaakceptuj, co czujesz i wypisuj dalej :) I obserwuj siebie w tej zabawie! Czy przy którymś z osiągnięć uśmiechnąłeś się? Czy czułaś satysfakcję? Pozwól, niech te emocje Cię wypełnią.

To właśnie na pierwszy rzut oka niezauważalne, ale niezwykle istotne doznania: zadowolenia, ukojenia, radości, odczuwania „musujących bąbelków” ułatwiają i uprzyjemniają codzienność.

Zasługujemy na nie! :D

Jeśli będziecie chcieli i chciały podzielić się nimi ze mną, napisz komentarz lub wyślij wiadomość.

Jesteście mile widziane, czytani, słuchane. Zawsze mam czas na kontakt w Wami!

Małgorzata Sadowska, Inbetween

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl