Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Daj sobie głos..!

0
Daj sobie głos..!

A może to właśnie dziś spróbujesz powiedzieć coś głośno? 😌
Jeśli masz opory, zacznij od napisania, a potem przeczytania na głos do siebie:
Potrzebuję...
Brakuje mi...
Nie umiem...
Chcę się nauczyć...

Poddaj w wątpliwość zdania brzmiące w głowie, jak na przykład "milczenie jest złotem", "winny się tłumaczy". One CZASEM mogą być słuszne. Ale to Ty decyduj, czy w danych okolicznościach się sprawdzają🤔.

Język jest dla mnie zachwycającym narzędziem, dzięki któremu możemy rozbroić emocjonalne bomby, uleczać rany z przeszłości, ale i unikać krzywd dzisiaj i jutro. Doświadczyłam w życiu i milczenia (swojego i innych), i krzyku, i braku wytłumaczeń. I najlepiej na mnie działa spokojne, na ile to możliwe, wyjaśnienie, przedstawienie swoich poglądów, nie narzucanie ich drugiej stronie.

Zastanów się, dlaczego milczysz? Może przez lata Twój głos był ignorowany? A może tylko krzyczałaś, bo tylko wtedy na moment ktoś zwrócił na Ciebie uwagę?🤨

To nie znaczy, że teraz musi tak być. Może masz zaufanego przyjaciela, któremu spróbujesz powiedzieć coś, czego nigdy nikomu nie powiedziałeś. Że na przykład... potrzebujesz spotkania przy kawie, nie przy piwie?
A może swojej kumpeli powiesz, że tak naprawdę nie lubisz szpilek i wolałabyś chodzić w pracy w kapciach?

Zacznij od małych rzeczy. Oswajaj się ze swoim głosem.
Dbaj o siebie, w swoje poczucie bezpieczeństwa, potrzeby, wypełniaj braki. Ucz się robić to w harmonii z potrzebami innych. Krok po kroku inni ludzie zaczną na to reagować. Oczywiście część osób zacznie się wycofywać z tej znajomości, ale zauważ wtedy, jakie pozostają, wychodzą z inicjatywą, reagują. Próbuj.

Alternatywą może być to, że przez kolejne lata nadal nie będziesz usłyszane/a/y. Czy jesteś na to gotowa? 🤭

W tym temacie bardzo polecam Brené Brown, która mądrze, pięknie i bardzo praktycznie opowiada o wrażliwości, o relacjach i mnóstwie innych, ludzkich spraw. I oczywiście warto sięgnąć do "Porozumienia bez przemocy". Od tych narzędzi możesz zacząć, a ja z własnego doświadczenia mówię: człowiek może się zmienić. I można żyć zdrowiej, lepiej, a co najważniejsze, warto próbować i poznawać się coraz świadomiej. To ułatwia życie :)

Ilustracja w trzech wersjach rodzajowych: żeńskim, męskim i NB.
Zapisz, jak chcesz, przypominaj sobie, kiedy potrzebujesz 🫶

Obraz jest ten, akurat przez kilka dni w promocji.

Przesyłam otuchę!
Małgosia

#szukam #mowa #mysli #refleksja #kobieta #mezczyzna #nb #czlowiek #swiadomosc #wrazliwosc #dbamosiebie #dbamoinnych #nauka #rozwoj #emocje #terapia #psychologia #cialo #umysl #serce #duch

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl